Pán Fico, správajte sa, prosím, slušne

Autor: Ľudovít Dobšovič | 22.11.2011 o 6:36 | (upravené 22.11.2011 o 8:29) Karma článku: 15,85 | Prečítané:  1605x

Pán Fico, žiadam Vás, aby ste sa správali slušne. Ste predseda politickej strany, ktorá má pomerne silný voličský potenciál (aspoň podľa prieskumov verejnej mienky). To ma oprávňuje predpokladať, že Vaše správanie má vplyv na Vašich sympatizantov, obdivovateľov a voličov, ktorí Vám veria.

Práve preto Vás žiadam a vyzývam, aby ste sa správali s úctou a slušnosťou, ktorá patrí ktorémukoľvek občanovi Slovenska, ktorým sa tak často vo svojich vyjadreniach a na svojich tlačových konferenciách zakrývate. Neustále opakujete, ako nedovolíte, aby na Slovensku občan trpel a ako sa ho budete zastávať, keď Vás zvolia.

Neviem Vám veriť a považujem Vaše správanie za vrcholne nevkusné, neslušné a arogantné, s hrubou dávkou neúcty, keď si dovoľujete mať posmešné poznámky na výzor svojho politického oponenta. Je to výrazom Vašej psychickej nezrelosti a ľudskej malosti. Myslíte si, že na adresu Vášho výzoru by sa nedalo žartovať a posmeškovať? Pamätám si, aký cirkus ste narobili kvôli jednej ilustrácii ironizujúcej Váš krk (hoci tá nesmerovala k Vášmu výzoru, ale k Vášmu charakteru).

Žiadam Vás, aby ste sa správali zodpovedne voči svojim sympatizantom, obdivovateľom a voličom a aby ste si uvedomili, že nastavujete latku pre nich. Ryba smrdí od hlavy, a teda aj ryba, ktorou SMER so svojou voličskou základňou je, smrdí od hlavy - teda od Vás.

Myslím si, že Vaše osobné útočné a posmešné vyjadrenia, ale aj podobné vyjadrenia Vašich spolustraníkov (napr.p.Kažimíra alebo p.Kaliňáka) sú úmyselné a zámerné a cieľom je zosmiešniť a takto plytko a nechutne si získavať „obdiv" a sympatie svojich voličov. To sa Vám asi aj darí, ale uvedomte si, že nastavujete svojim správaním vzor - keď môžete Vy, prečo by sa tak nemohli správať Vaši voliči? Práve tým podporujete nevraživosť a agresivitu a aj rozdeľovanie sa, hoci práve teraz by bolo potrebné zjednotiť sa napraviť to, čo ste počas Vašich štyroch rokov vládnutia pokazili, čo teraz musia iní za Vás naprávať a my občania za Vás a spolu s Vami znášať a „vyžrať" si to.

Neviem, či p.Galko j naozaj vinný v kauze odpočúvania. Ak áno, treba konať v súlade so zákonom, nech dostane to, čo mu za jeho vinu patrí. Ale správať sa ešte aj neúctivo voči nemu a zosmiešňovať ho je správanie na úrovni duševnej luzy. A neobstojí na Vašu obranu ani to, že veď aj voči Vám sa tak správaj iní. Ja sám rozhodne nie som Váš politický priaznivec a neraz som sa na Vašu adresu vyjadril nie veľmi lichotivo, nikdy však nie v súvislosti s Vaším výzorom. Za výzor a fyzické danosti človek nemôže, to isto viete veľmi dobre aj Vy. Ak teda zámerne útočíte a zosmiešňujete výzor človeka, musíte mať jasný cieľ. Myslím si, že sa p.Galka, pravdepodobnejšie však celej SaS poriadne bojíte, pretože ukazujú, že nejdú so stádom, ale majú svoj vlastný názor a dokonca sa správajú aj politicky zodpovedne.

A podobne, ak z Vás, pán Fico, som sklamaný a znechutený aj zo zbabelého mlčania novinárov. Ani jeden z nich Vás nezahriakol a neupozornil na Vašu aroganciu, čo nesignalizuje vysokú mieru vzájomnosti, spolucítenia a úcty voči druhému. Skôr Vaše vyjadrenia využívajú na senzácie a zisk, pretože noviny idú ľahšie na predaj, keď sa „niečo deje". V tomto tiež vidím Vašu zodpovednosť, pán Fico, voči občanom SR.

A sklamaný som aj z politikov, tých "starých harcovníkov" odvolávajúcich sa na svoje skúsenosti a zásluhy, mnohých dokonca oháňajúcich sa kresťanskou láskou. Zdá sa, že keď sa im to hodí a keď môžu svojmu politickému protivníkovi hodiť poleno pod nohy, sú ochotní na chvíľu kresťanskú lásku k blížnemu odložiť. Nerozumiem, že žiaden z nich, ani p.Figeľ, ani p.Bugár, ani p.Dzurinda nenašli v sebe toľko sebaúcty, že by odsúdili Vaše vyjadrenia. Nič moc. Len dúfam, že občania to všetko vidia, počujú a že v marci sa ukáže, aký zrelý a slušný národ sme....

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka: už mal byť hotový, nakoniec bude meškať roky

Úsek D1 medzi Hubovou a Ivachnovou, ktorého súčasťou je aj obchvat mesta s 27-tisíc obyvateľmi, plánujú dokončiť až v roku 2021.

ŠPORT

Neapol hrá ako Real. Hamšíkovi sa vernosť môže oplatiť

Ľudia sa rozprávajú len o zápase, tvrdí Hamšík.


Už ste čítali?